3.2 cu. ft. Compact Refrigerator - DCR032C3BDB
3.2 cu. ft. Compact Refrigerator
Model: DCR032C3BDB














3.2 cu. ft. Compact Refrigerator
Model: DCR032C3BDB
Key Features
Environmentally friendly R600a refrigerant
Manual defrost system
Integrated door shelving with tall bottle storage
Interior light
Mechanical thermostat
Integrated door handle and reversible door hinge
Smooth back design
3.2 cu. ft. (91 L) capacity compact refrigerator
Available from Brooklawn Appliance Outlet, serving customers throughout Brooklawn.
Features
Environmentally friendly R600a refrigerant
Manual defrost system
Integrated door shelving with tall bottle storage
Interior light
Mechanical thermostat
Integrated door handle and reversible door hinge
Smooth back design
3.2 cu. ft. (91 L) capacity compact refrigerator
ENERGY STAR® compliant
0.91 cu. ft. (26 L) independent freezer section
1 full-width and 1 half-width glass shelves in the fridge
CanStor® beverage dispenser
12 months parts and labor coverage
Specifications
Dimensions & Weight
| Width | 19.49 in. |
| Height | 33.27 in. |
| Length | 20.47 in. |
| Weight | 55.12 lbs. |
| Package Weight | 9.38 lbs - 4.25 kg |
| Package Width | 21.02" - 53.39 cm |
| Package Depth | 22.44" - 57.00 cm |
| Package Height | 34.37" - 87.30 cm |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 21.02 in. |
| Shipping Height | 34.37 in. |
| Shipping Length | 22.44 in. |
| Shipping Weight | 9.38 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 9.38 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 7.68 ft³ |
| Dimensional Weight | 95.49 lbs. |
| Total of Cubes | 7.68 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 95.49 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Danby Appliances in Brooklawn.










